“Meneer B is een man met een groot hart”
Cliëntondersteuner Escalouinda in ‘5 verhalen uit 5 jaar’
In de interviewreeks ‘5 verhalen uit 5 jaar’ staat ditmaal Escalouinda Koreman centraal. Escalouinda is cliëntondersteuner bij Inwonersondersteuning Roosendaal en zij ondersteunt Meneer B. Meneer B is geboren in Congo en woont in de Roosendaalse wijk Westrand. Escalouinda vertelt over deze bijzondere man en de manier waarop zij hem ondersteunt.
Escalouinda vertelt: “Ik werk als cliëntondersteuner bij Inwonersondersteuning Roosendaal. Eén van de mensen die ik ondersteun, is Meneer B. Hij is geboren in Congo en woont nu in de wijk Westrand. Meneer B is heel enthousiaste en bijzondere meneer. Hij is positief, vriendelijk en heeft een grote invloed op zijn wijk en de mensen om hem heen. Wat hem typeert, is zijn enorme hart voor anderen. Hij brengt mensen samen, zorgt voor saamhorigheid en is altijd bereid om anderen te helpen.
NAH en taalbarrière
Meneer B heeft niet-aangeboren hersenletsel (NAH), wat het voor hem lastig maakt om afspraken te onthouden of te plannen. Soms komen er andere dingen tussendoor, en dan raakt hij het overzicht kwijt. Daarnaast is er een taalbarrière: hij spreekt Frans als moedertaal en Nederlands blijft moeilijk. Ons contact verloopt daardoor soms lastig, maar we vinden altijd een manier om elkaar te begrijpen. Met handen en voeten drukken we ons uit en met veel geduld lukt het vaak prima.
Al enkele jaren ondersteunen mijn collega’s en ik Meneer B op allerlei gebieden van het leven. We bellen voor hem, regelen afspraken en schakelen hulp in waar nodig. Zo hebben we samen met meneer B contact met andere zorgorganisaties als de voedselbank, deeltaxi, bewindvoerder of het Werkplein. Dat is best veel, maar hij durft hulp te vragen en accepteert die ook. Dat maakt het werk dankbaar en mooi.
Meneer B is een verbinder
Wat ik bijzonder vind, is dat Meneer B niet alleen voor zichzelf komt. Hij neemt regelmatig vrienden en andere wijkbewoners mee naar het inloopspreekuur. Mensen die ook hulp nodig hebben, maar niet goed weten waar ze moeten beginnen. Soms is er een taalbarrière, soms durven ze geen hulp te vragen. Meneer B helpt hen over die drempel heen. En wij helpen hen verder, met uitleg, ondersteuning en het vinden van de juiste weg in het zorglandschap. Wat dat betreft is meneer B echt een verbinder.
Over Inwonersondersteuning Roosendaal
Bij Inwonersondersteuning Roosendaal ondersteunen we inwoners bij allerlei vragen en op allerlei levensgebieden. We staan naast de inwoners. We luisteren, denken mee en zoeken samen naar oplossingen. Meneer B is daar een prachtig voorbeeld van. Hij laat zien dat je met vertrouwen, verbinding en een beetje hulp heel ver kunt komen.”
Portret in Wij(k)gezichten
Meneer B is onlangs geportretteerd in het kunstproject ‘Wij(k)gezichten’ van CultuurCompaan, waarin acht wijkbewoners met een bijzonder verhaal zichtbaar worden gemaakt op gevels in de Roosendaalse wijk Westrand. Voor dit project werden kunstenaars gekoppeld aan bewoners; zo werd Meneer B geportretteerd door kunstenares Marijke Maas. Zijn verhaal kreeg niet alleen een plek in het straatbeeld, maar ook in een podcastaflevering waarin zijn weg naar herstel en ondersteuning door Inwonersondersteuning Roosendaal centraal staat. Beluister het via Spotify.
Portret van Meneer B, gemaakt door kunstenares Marijke Maas.
